Choinkowo, karnawałowo ()

BROSZĘCIN

W sobotę, 5 stycznia, w sali OSP w Broszęcinie odbyła się zabawa choinkowa. Impreza już od wielu lat wpisana jest w tradycję miejscowej szkoły podstawowej.

Zabawa rozpoczęła się częścią artystyczną, którą przygotowali uczniowie pod bacznym okiem nauczycieli. W tym roku motywem przewodnim były wiersze i piosenki o zimie. Jako że ciągle czuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia, goście obejrzeli jasełka, a po nich wysłuchali świątecznych piosenek w języku angielskim. Na zakończenie części artystycznej zatańczyła szkolna grupa The Girls.

Następnie wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj, po czym głos zabrała Halina Kałużna, dyrektor szkoły. ? Dziękuję wszystkim gościom za przybycie, uczniom za udane występy, a także rodzicom za przygotowanie uroczystości – mówiła. ? Życzę wszystkim wspaniałej zabawy – dodała dyrektor. Ponadto zorganizowana została również loteria, na której fantami były ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dochód z niej przeznaczony jest na cele i potrzeby szkoły.

Imprezę swoją obecnością uświetnili przedstawiciele samorządu: Jan Kałużny, sekretarz; Sylwester Sobczak, radny, a także przedstawiciel parafii – ksiądz Michał Rydz. Bardzo dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice, którzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali całą imprezę, a wszystko dzięki uprzejmości strażaków z OSP, którzy udostępnili salę w remizie.

Coroczna zabawa karnawałowa, potocznie zwana ?choinką?, jest nie tylko z przeznaczeniem dla uczniów szkoły, lecz także jest to czas, kiedy bawi się cała lokalna społeczność.

Redakcja