Strażak rozmawiał z przedszkolakami ()

DZIAŁOSZYN

Wiele wrażeń czekało na dzieci z przedszkola nr 2 w Działoszynie w miniony wtorek. Strażak z PSP w Pajęcznie, który przyjechał na spotkanie z nimi, udzielił im wielu cennych rad.

W miniony wtorek, 1 października, do Publicznego Przedszkola nr 2 w Działoszynie zawitał przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej z Pajęczna. Wszystkie dzieci uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa, którą poprowadził Tomasz Wolnowski.

Najpierw przedszkolaki dowiedziały się, czym zajmują się strażacy i jak postępować, kiedy zauważą, że wybuchł pożar. Potwierdziły również, że znają numery alarmowe. Gość pokazał im podstawowe wyposażenie strażaka oraz wytłumaczył, jak posługiwać się gaśnicą.

Bardzo ważnych rzeczy dzieci dowiedziały się w dalszej części spotkania. Wolnowski zaprezentował im, jak rozpoznać, czy osoba jest przytomna i w jaki sposób udzielić jej pomocy. Przedszkolaki z radością przymierzały strażacki hełm i wielu z nich stwierdziło, że w przyszłości chce wykonywać ten zawód. Na zakończenie podziękowały gościowi, wręczając mu kwiaty.

Wtorkowe spotkanie jest elementem programu edukacyjnego, jaki prowadzą jednostki państwowej straży pożarnej w całym kraju. – Takie spotkania przeprowadzane są w celu szeroko rozumianej poprawy bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Tłumaczymy, jak powiadomić służby, co wolno, a czego nie wolno robić, jakie zagrożenia wiążą się np. z ogniem ? mówi Leszek Marszał, rzecznik prasowy KP PSP w Pajęcznie. – Ponadto promujemy w ten sposób zawód strażaka wśród dzieci i młodzieży  – dodaje.

Mirosława Drab